Hodowla owczarków kaukaskich, kaukazy z Imperial Eriador FCI Hodowla owczarków kaukaskich, kaukazy z Imperial Eriador FCI Hodowla owczarków kaukaskich, kaukazy z Imperial Eriador FCI Hodowla owczarków kaukaskich, kaukazy z Imperial Eriador FCI Hodowla owczarków kaukaskich, kaukazy z Imperial Eriador FCI Hodowla owczarków kaukaskich, kaukazy z Imperial Eriador FCI Hodowla owczarków kaukaskich, kaukazy z Imperial Eriador FCI Hodowla owczarków kaukaskich, kaukazy z Imperial Eriador FCI Hodowla owczarków kaukaskich, kaukazy z Imperial Eriador FCI Hodowla owczarków kaukaskich, kaukazy z Imperial Eriador FCI Hodowla owczarków kaukaskich, kaukazy z Imperial Eriador FCI
Hodowla owczarków kaukaskich, kaukazy z Imperial Eriador FCI

Hodowla owczarków kaukaskich, kaukazy z Imperial Eriador FCIPOCHODZENIE

Hodowla owczarków kaukaskich, kaukazy z Imperial Eriador FCINazwa "kaukaski" wyraźnie wskazuje na rejon pochodzenia rasy w szczególności w Gruzji, Armenii i Azejberdzanie. Hodowla owczarków kaukaskich, kaukazy z Imperial Eriador FCICo jednak nie jest całkiem zgodne z prawdą. W rzeczywistości, bowiem obszar występowania psów tego typu był znacznie większy i obejmował na zachodzie góry Anatolii, a na północy i wschodzie niziny Kazachstanu i Turkmenii.

Obecnie na skutek łatwości przystosowania się tej rasy do różnych warunków klimatycznych, nie tylko górskich, owczarki kaukaskie spotykamy na obszarach stepowych Kaukazu północnego, w republikach azjatyckich, w republikach autonomicznych Kabardino – Bajkalskiej, Degestańskiej i Kałamuckiej, w okręgu Astrachańskim, na Ukrainie i w Rosji.

Owczarki kaukaskie pod względem budowy występują w dwóch odmianach: cięższej i lżejszej, oraz w trzech odmianach pod względem szaty: długowłosej, krótkowłosej i o owłosieniu pośrednim. Psy występujące w górskich regionach Kaukazu mają przeważnie budowę cięższą, natomiast na obszarach stepowych występują owczarki typu lżejszego, długonogie i często krótkowłose.

Hodowla owczarków kaukaskich, kaukazy z Imperial Eriador FCI Hodowla owczarków kaukaskich, kaukazy z Imperial Eriador FCI Hodowla owczarków kaukaskich, kaukazy z Imperial Eriador FCI Hodowla owczarków kaukaskich, kaukazy z Imperial Eriador FCI Hodowla owczarków kaukaskich, kaukazy z Imperial Eriador FCI

Hodowla owczarków kaukaskich, kaukazy z Imperial Eriador FCIWzorzec »
Hodowla owczarków kaukaskich, kaukazy z Imperial Eriador FCIPochodzenie »
Hodowla owczarków kaukaskich, kaukazy z Imperial Eriador FCIUżytkowość »
Hodowla owczarków kaukaskich, kaukazy z Imperial Eriador FCIOdmiany »
Hodowla owczarków kaukaskich, kaukazy z Imperial Eriador FCICharakter »
Hodowla owczarków kaukaskich, kaukazy z Imperial Eriador FCIUtrzymanie »
Hodowla owczarków kaukaskich, kaukazy z Imperial Eriador FCIPielęgnacja »
Hodowla owczarków kaukaskich, kaukazy z Imperial Eriador FCIChoroby »
Hodowla owczarków kaukaskich, kaukazy z Imperial Eriador FCISelekcja »
Hodowla owczarków kaukaskich, kaukazy z Imperial Eriador FCITesty psychiczne »
Hodowla owczarków kaukaskich, kaukazy z Imperial Eriador FCIZanim kupisz ! »

« WSTECZ

mgr inż. Kinga Fabisiak - hodowla Imperial Eriador FCI
Gorzów Wielkopolski
tel. +48. 504 075 847
email: imperial.eriador@op.pl, kaukazy@op.pl

Ostatnia aktualizacja: || Webdesign: Marta Borkowska - SEPIS Project || 1998- © Imperial Eriador FCI