Hodowla owczarków kaukaskich, kaukazy z Imperial Eriador FCI Hodowla owczarków kaukaskich, kaukazy z Imperial Eriador FCI Hodowla owczarków kaukaskich, kaukazy z Imperial Eriador FCI Hodowla owczarków kaukaskich, kaukazy z Imperial Eriador FCI Hodowla owczarków kaukaskich, kaukazy z Imperial Eriador FCI Hodowla owczarków kaukaskich, kaukazy z Imperial Eriador FCI Hodowla owczarków kaukaskich, kaukazy z Imperial Eriador FCI Hodowla owczarków kaukaskich, kaukazy z Imperial Eriador FCI Hodowla owczarków kaukaskich, kaukazy z Imperial Eriador FCI Hodowla owczarków kaukaskich, kaukazy z Imperial Eriador FCI Hodowla owczarków kaukaskich, kaukazy z Imperial Eriador FCI
Hodowla owczarków kaukaskich, kaukazy z Imperial Eriador FCI

Hodowla owczarków kaukaskich, kaukazy z Imperial Eriador FCICHARAKTER

Hodowla owczarków kaukaskich, kaukazy z Imperial Eriador FCITypowym sposobem zachowania się i reagowania na otoczenie jest aktywność psów obrończych i nieufność wobecHodowla owczarków kaukaskich, kaukazy z Imperial Eriador FCIobcych. Pomimo ciętości i nieufności w stosunku do obcych, charakterystycznych dla tej rasy, wymaga się od kaukaza usposobienia spokojnego , właściwego psom typu powściągliwego tj. o silnym, zrównoważonym układzie nerwowym z rozwiniętą aktywną reakcją obrończą.

W rodzinie są miłe i przyjacielskie, spokojne i nieuciążliwe. Na swoim terenie nie tolerują żadnych obcych. Kaukaz ma silnie rozwinięty popęd do obrony, niezależny charakter i jest przyzwyczajony do samodzielnego działania. Można go, więc wychować tylko do pewnych granic. Konsekwencja, wyrozumiałość i siła są niezbędne, aby być "przewodnikiem stada" dla tego psa, takim, którego on zaakceptuje i któremu będzie posłuszny. Z reguły owczarki kaukaskie mają tylko jednego, uznanego przez nich pana. Resztę domowników tolerują, zezwalając na głaskanie i zabawę, ale nie słuchają żadnych poleceń poza poleceniami ich "przywódcy", czyli swego pana.

Nigdy nie należy pobudzać ich do agresji. Same po ukończeniu pierwszego roku życia stają się bardziej agresywne. Najlepiej szczenięta lub psy dorastające chować w domu, w stałym kontakcie z ludźmi. Szczeniaka nie powinno się izolować (zamykać w kojcu) dbając tylko o prawidłowe żywienie. Owczarki kaukaskie mają doskonałą pamięć, potrafią zapamiętać na całe życie złe traktowanie w wieku szczenięcym. Mają ogromne poczucie własności przedmiotów i terenu, dlatego nie nadają się do trzymania w mieszkaniach.

Trzeba im okazywać dużo serca i ciepła, ale być stanowczym w wychowaniu. Powinny żyć życiem domu i rodziny.

Należy wiedzieć, że atakuje on obcych często bez ostrzeżenia. Nieraz podchodzi nawet merda ogonem i w pewnym momencie następuje atak. Kaukazy pomimo swoich rozmiarów są bardzo zwinne i szybkie.

Nie jest to towarzysz dla każdego!!!

Hodowla owczarków kaukaskich, kaukazy z Imperial Eriador FCIWzorzec »
Hodowla owczarków kaukaskich, kaukazy z Imperial Eriador FCIPochodzenie »
Hodowla owczarków kaukaskich, kaukazy z Imperial Eriador FCIUżytkowość »
Hodowla owczarków kaukaskich, kaukazy z Imperial Eriador FCIOdmiany »
Hodowla owczarków kaukaskich, kaukazy z Imperial Eriador FCICharakter »
Hodowla owczarków kaukaskich, kaukazy z Imperial Eriador FCIUtrzymanie »
Hodowla owczarków kaukaskich, kaukazy z Imperial Eriador FCIPielęgnacja »
Hodowla owczarków kaukaskich, kaukazy z Imperial Eriador FCIChoroby »
Hodowla owczarków kaukaskich, kaukazy z Imperial Eriador FCISelekcja »
Hodowla owczarków kaukaskich, kaukazy z Imperial Eriador FCITesty psychiczne »
Hodowla owczarków kaukaskich, kaukazy z Imperial Eriador FCIZanim kupisz ! »

« WSTECZ

mgr inż. Kinga Fabisiak - hodowla Imperial Eriador FCI
Gorzów Wielkopolski
tel. +48. 504 075 847
email: imperial.eriador@op.pl, kaukazy@op.pl

Ostatnia aktualizacja: || Webdesign: Marta Borkowska - SEPIS Project || 1998- © Imperial Eriador FCI